Ludzie fundacji

Długo zastanawialiśmy się w jakiej kolejności przedstawić osoby, które tworzą fundację i z nią współpracują. Doszliśmy do wniosku, że przedstawimy się w takiej kolejności w jakiej spotykają się z nami zwierzaki – mniej więcej.

Jerzy Gara – prowadzi ośrodek rehabilitacji Jerzy dla Jeży. Biolog, wielki pasjonat i fundacyjny guru. Zawsze potrafi zachować zimną krew i znaleźć rozwiązanie w podbramkowej sytuacji. Chętnie dzieli się wiedzą o jeżach nie tylko z osobami, które poszukują informacji co zrobić z jeżem, który stanął na ich drodze, ale również prowadzi prelekcje dla dzieci i młodzieży.  Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży NASZE JEŻE.

Małgorzata Jaworska-Szwed – w czasie wolnym od pracy zawodowej zajmuje się jeżurkowskimi jeżami. Wielbicielka mroźnych i zimowych klimatów, psów północnych, wilków oraz matematyki. Interesuje się zachowaniem zwierząt drapieżnych. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży NASZE JEŻE. Jej jeżowy faworyt to jeż Ryjek.

Oktawian Szwed – prezes fundacji. Jest właścicielem dwóch psów pierwotnych i trzech kotów ( o ile ktokolwiek może być właścicielem kota) i ambitnie oswaja kotkę wolnożyjącą. W czasie wolnym od pracy zawodowej dużo spaceruje po lesie, co bardzo podoba się psom, albo czyta książki (głównie historię II WW i military s-f) – co z kolei bardzo podoba się kotom, które uwielbiają wcielać się w rolę zakładki.

Katarzyna Ptak – lekarz weterynarii, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pracuje w Przychodni Weterynaryjnej  Animal Care w Kłodzku od grudnia 2011 roku. Od samego początku poczuła sympatię do jeży i wytrwale wspiera działania ORJ w Kłodzku w ratowaniu i rehabilitacji tych zwierząt.

Magdalena Sadowska – lekarz weterynarii opiekujący się pacjentami z ośrodka Jeżurkowo. Osoba o ogromnej wiedzy i cierpliwości. Dzięki temu znakomicie radzi sobie z kłującymi, gryzącymi i wierzgającymi pacjentami. W życiu towarzyszy jej 5 psów, 5 kotów i 2 słodkie, morskie prosiaki.

Barbara Piłacińska – członek Rady Naukowej fundacji, dr hab. profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją jeżową przygodę rozpoczęła od akcji ratowania poznańskich jeży wpadających do betonowych rowów.

Jerzy Ziętek – członek Rady Naukowej fundacji, lekarz weterynarii, asystent w Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na swoim koncie ma wiele uratowanych jeży i nietoperzy.

Anna Starz – członek Rady Merytorycznej fundacji. Z powodu swojej wrażliwości na los bezbronnych zwierząt dzielnie wspiera działania fundacji. W wolnym czasie, choć nie ma go za wiele, chętnie sięga po dobrą książkę.

Mariusz Starz – członek Rady Merytorycznej fundacji oraz miłośnik biegania i tenisa ziemnego. Jego sprawne ręce przydały się również podczas budowy domku dla jeży, która zakończyła się sukcesem. Domek jest zamieszkiwany do dziś, tylko lokatorzy się zmieniają.